10,90 €

Na objednávku - Dostupné na objednávku, dodanie 14-21 dní.
ks
Alchymistky

Jedinečný balzam na ruky a telo s lanolínom a extraktom z nechtíka lekárskeho, mandarínky a levandule. Vhodný na namáhanú pokožku, poranené miesta, okolie nechtových lôžok, suché ruky a nohy. Ručná výroba.
25g viac

Kód produktu: P00054 Doprava a platba

Popis: Balzam na ruky a telo s lanolínom a extraktom z nechtíka lekárskeho, mandarínky a levandule. Ručná výroba.

Použitie: Balzam naneste v tenkej vrstve na ruky, lakte, alebo pokožku. Obsahuje nechtíkový CO2 extrakt, ktorý má hojivé a regeneračné účinky. Nepoužívajte v okolí očí! Uchovávajte v chlade a suchu. U ľudí s citlivou pleťou odporúčame overiť znášanlivosť votrením malého množstva balzamu do pokožky.

Zloženie/INCI: Helianthus annuus (sunflower) seed oil (bio vysokoolejový slnečnicový olej lisovaný za studena), Lanolín (z kontrolovaného zdroja bez pesticídov), Beeswax (včelí vosk), Citrus Reticulata Peel Oil (esenciálny olej zelená mandarinka), Lavandula Angustifolia Herb Oil (levanduľový esenciálny olej), Calendula Officinalis Flower extract (CO2 extrakt z nechtíku lekárskeho), geraniol* , d-limonene* , linalool* 

* potenciálne alergény, sú prirodzenou súčasťou esenciálnych olejov

Hmotnosť: 25g

Obal: tmavomodré sklo

O rastlinke Nechtíka lekárskeho si môžte prečítať v článku nižšie:

Viete, že počas občianskej vojny v Amerike, bola najpoužívanejším liekom na liečbu otvorených zlomenín práve nechtíková masť?

Najdlhšie kvitnúcou, a kvôli kvetom pestovanou liečivou rastlinou je pravdepodobne nechtík.

Už jeho latinský názov CALENDULA napovedá o jeho enormnej dĺžke kvitnutia. Starí Rimania nazývali Calend(calendae) prvý deň nového mesiaca.  A už tento staroveký národ zaregistroval, že práve nechtík kvitne „calen za calendom" - skoro donekonečna.

V oblasti Provence sa nechtík nazýva Gauchefer, v preklade "železo do ľavej ruky", pretože tvar kvetu pripomína okrúhly, jednoručný štít. Angličania nazývajú nechtík Marigold, čo je upravené slovo od Mary's gold, v preklade Máriino zlato. Český termín měsíček nás znova vracia - významovo - k rímskemu Calend.

Nechtík sa pestoval už v Egypte, Grécku aj Indii. Prvá jednoznačná zmienka o jeho liečivých účinkoch pochádza už z diela Physica starovekej známej liečiteľky Hildegardy z Bingenu (1098-1179).

Už v minulosti sme spoznali jeho liečivé účinky, dnes však už poznáme aj jeho účinné látky. Hlavnými obsahovými látkami sú terpény, flavonoidy- minimálny obsah 0,4%, (ako deriváty kvercentínu a izoramnetínu), triterpénové saponíny (označované tiež aj ako saponozidy, či kalenduzolidy A-F), karotenoidy, lykopén, xantofyly, silica- kadinol a toreyol, polysacharidy-arabinogalaktány a ramnoarabinogalaktáty, kumaríny a fenolové kyseliny.

Prípravky z nechtíka vykazujú antibakteriálneprotivírusové a protiplesňové účinky, urýchľujú hojenie rán a popálenín. Toľko účinných a hojivých látok v jednom nežnom kvietku, a preto sme ho nazvali aj zázrak. Nechtík týmto zázrakom je aj z dôvodu takmer neexistencie alergických reakcií na jeho zložky, pretože neobsahuje seskviterpénlaktóny

Na liečebné účely sa používajú listy, ale najmä kvety. Spracovávali sa do extraktov, tinktúr, balzamov a aj mastí a aplikovali sa na pokožku, aby podporili hojenie rán a pokožku upokojili.

Nechtík lekársky sa výrazne uplatňuje aj v modernej medicíne. Hlavnou oblasťou jeho uplatnenia je liečba rôznych typov dermatitíd a hojenie rán rôzneho pôvodu.

Okrem iných benefitov zmierňuje aj prejav kontaktnej a aj plienkovej dermatitídy nielen u detí, pomáha pri dekubitoch.

A ako sa táto vzácna liečivá rastlinka dostala práve do nášho zázraku?

Použitý je moderný spôsob extrakcie za použitia superkritického CO2. Jeho hlavnou výhodou je použitie nižších teplôt, a tak sa jemne extrahujú aj zlúčeniny na teplotu citlivé. Tento spôsob je ekologický a šetrný k extrahovaným surovinám. Výsledkom je produkt vysokej čistoty a kvality.

Zázračný efekt nechtíka lekárskeho dopĺňajú vo vzácnej synergii aj ostatné pridané látky.

Slnečnicový Bio olej vysokoolejový z južného Slovenska je našou tradičnou a známou komoditou pri spracovávaní a tvorbe rôznych liečivých receptúr. Svojim zložením dáva predpoklad na zintenzívnenie pôsobenia liečivých látok obsiahnutých v nechtíku.

Látky extrahované z nechtíka sú rozpustné v tukoch a skvelou voľbou pre ich následnú aplikáciu je aj použitý Bio lanolín bez pesticídov, ktorý sám o sebe má regeneračné účinky na pokožku a napomáha liečeniu rôznych kožných defektov a lézií.

V neposlednom rade sa do tejto výnimočnej skupiny látok zaraďuje Bio včelí vosk. Nielenže pomáha vytvoriť konzistenciu balzamu kvôli ľahšej aplikácii, ale zároveň produktu dodáva vitamín A, vytvára bariéru na povrchu pokožky, a zároveň umožňuje pokožke dýchať. Táto prirodzená bariéra zabraňuje strate vody a udržuje pokožku jemnú a hydratovanú. Má protizápalový, antioxidačný a antibakteriálny účinok.

Vďaka svojmu unikátnemu a jedinečnému prírodnému zloženiu je mimoriadne prospešný pre citlivú pokožku.

A čo vôňa tohto produktu? Vonia vôbec?

Ale áno, aromoterapia patrí k dôležitej súčasti našich životov. Prostredníctvom vône sa vieme cítiť príjemne, krásne. Mnohým z nás sa prostredníctvom vôní pripomenú krásne chvíle života - a to je zázrak tiež.

Náš nechtíkový zázrak vonia po mede, levanduli, a zelenej mandarinke. A ako je to u Alchymistiek dobrým zvykom, aj vôňa produktu prináša hojivý benefit. Esenciálny olej z levandule vytrval v skúške časom a v rôznych dobách oslovil mnohé kultúry a generácie. Najznámejší je pre svoje upokojujúce a zjemňujúce účinky, skvele zrýchli hojenie popálenín, rán, uštipnutí a rôznych kožných defektov. Má silné antioxidačné účinky. Esenciálny olej zo zelenej mandarinky je bohatý na antioxidanty, pomáha neutralizovať voľné radikály ktoré môžu poškodiť kožné bunky Jeho antibakteriálne a protizápalové vlastnosti môžu pomôcť chrániť vašu pokožku. D-limonén , geraniol a linalool sú zložky esenciálnych olejov ale aj možný alergén.

A prečo volia Alchymistky produkt s potenciálnymi alergénmi ? Nuž aj preto, že nič na svete nie je iba dobré, alebo zlé. A my využívame práve ich benefity pre Vašu pokožku. D -limonén je účinný antioxidant a podporuje imunitu. Je účinný v boji proti patogénom a hubám, má antimikrobiálne učinky. Geraniol – má široké široké spektrum benefitov a to antimikrobiálne, protizápalové, a antioxidačné Linalool -dopĺňa túto trojicu rovnakými benefitmi.

Samozrejmosťou je balenie Nechtíkového zázraku v skle, a benefitom je, že po spotrebovaní produktu, nám obal môžete vrátiť na opätovnú recykláciu.

Vážime si prácu ľudských rúk, umu a spojenie s darmi prírody.

Vaše Alchymistky

Zdroj článku: výrobca nechtíkového zázraku Alchymistky