Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

49 €

Na objednávku - Doručenie do 7 dní
ks
Sozole Rose

Luxusný organický olej z Ruže je 100% prírodný olej získaný parovodnou destiláciou ručne zbieraných kvetov - na výber z 2 odrôd Rosa Damascena a Rosa alba z organického poľnohospodárstva tzv. Ružového údolia v okolí bulharského mesta Kazanlak. Tento “Bulharský ružový olej” je zapsísaný ako Chránené zemepisné označenie EU.
1g a 3g viac

Kód produktu: P00036-1 Doprava a platba

Pre Vaše pohodlie sme zvolili tmavé sklenené flašky so sklenenou pipetou (dávkovanie je veľmi jednoduché). 1g balenia je ukrytý v luxusnom púzdre z ručne vyrezávaného lipového dreva. Dvojitá ochrana k zachovaniu kvalít našich olejov do “poslednej kvapky”. 

Zem pôvodu: Bulharsko

Spôsob výroby: parovodná destilácia čerstvých kvetov z organického poľnohospodárstva

Minimálna trvanlivosť: neobmedzená

Ako ho používať

  1. Starostlivosť o telo a masáž – zmiešajte 1 kvapku ružového oleja s 30 ml základového rastlinného oleja a potom jemne aplikujte na pokožku
  2. Relaxačný anti-stresový kúpeľ – s niekoľkými kvapkami zmesi vyššie
  3. Starostlivosť o pleť – výroba krémov, sér, masiek a ďalších prípravkov pre starostlivosť o pleť
  4. Výroba parfumov

Vzácny olej používajte striedmo. Pri použití v malých dávkách rozvije svoju vôňu a účinné vlastnosti v tej najlepšej kvalite.

Postup tradičnej výroby

Náš olej je vyrábaný tradične parovodnou destiláciou. Kým sa dostane k výslednému oleju je potrebné veľké množstvo ľudských rúk a láskyplná starostlivosť . Kvety sa zbierajú ručne po východe slnka, kde sú ešte orosené rannou rosou a ich okvetné lístky obsahujú najvyššie množstvo éterických silíc (0,02-0,04%, výnimočne až 0,09%).

Potom sa vozia priamo z poľa v 10 kg vreciach a putujú ihneď do obrovských destilačných nádob, kde sú zaliate vodou a prechádzajú prvou parnou destiláciou. Pretože sa pri nej nedokáže dostatočne oddeliť ružový olej, putuje prvý destilát do ďalších nádob v ktorých je destilovaná druhýkrát zložitejšie. Do konca toho pracovného dňa je všetko hotové. Drahocenný ružový olej je ľahší ako voda, zbiera  sa na povrchu ružovej vody. Transformácia magického “tekutého zlata”, ktorý sa pre svoju vysokú cenu ku koncovému zákazníkovi takmer nedostáva, je dokončena.

Predstavujeme Vám “nekompromisne” starostlivú čistotu a kvalitu tohoto chráneného skvostu a veríme, že aj Vy budete očarený jeho kúzelnou vôňou.

Naše 100% oleje sú bez konzervantov, vhodné pre vegánov a neboli testované na zvieratách. Jedná sa o 100% čistý prírodný produkt.

100% Vzácny BIO ružový olej z kvetov Ruže damašskej

100% Vzácny BIO ružový olej z kvetov Ruže damašskej uvoľňuje napätie, je výborným pomocníkom pri strese a smútku, upokojuje a harmonizuje myseľ, povzbudzuje duševné zdravie. Jeho nádherná vôňa navodzuje pocit bezpečia. Olej je uložený v ručne vyrezávanom puzdre lipového dreva z malej rodinnej dielne obklopené horami.

Luxusný BIO olej z Ruže Damašskej je 100% prírodný olej získaný parovodnou destiláciou ručne zbieraných kvetov odrody  Rosa Damascena P.Miller z organického poľnohospodárstva tzv. Ružového údolia v okolí bulharského mesta Kazanlak. Tento “Bulharský ružový olej” je zapsísaný ako Chránené zemepisné označenie EU.

Zloženie (INCI): 100% Rosa Damascena Flower Oil.

Kompletné zloženie: 100% Rosa Damascena Flower Oil, Citronellol*, Geraniol,*, Eugenol,  Linalool*(*prirodzene sa vyskytujúce zložky éterického oleja)

Unikátny 100% Ružový olej  sa vyrába tradičnou metódou z ručne zbieraných kvetov ruže damašskej (Rosa Damascena Mill.) V Ružovom údolí, alebo Údolí Thráckych kráľov zapísanom na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto magické miesto predstavuje 120 km dlhý pás medzi dvomi horskými masívmi z ktorého sa cca jeden mesiac v roku tiahne opojná vôňa miliónov rozkvitnutých kvetov. Do jednej kvapky tohto skvostu je transformované 30-40 aromatických kvetov. Inými slovami k získaniu 1 kg ružového oleja je potrebné cca 3500 – 4000 kg čerstvých ručne zbieraných kvetov damašskej ruže. Zber začína ihneď po svitaní, kedy otvorené kvety obsahujú najväčšie percento éterických olejov.Potom ihneď putujú do viac ako 100 rokov starej „ružovárne“, alebo destilérie určenej výhradne na spracovanie ruže. Táto destilérka využíva tradičné medené nádoby, ktoré pridávajú oleju svoje kúzlo. Vďaka prísnym technologickým a hygienickým podmienkam sa jedná o tradíciu v modernom kabáte. Bulharský ružový olej”,  je zapísaný ako Chránené zemepisné označenie EU.

Ako pomáha

uvolňuje napätie, je výborným pomocníkom pri strese a smútku, upokojuje a harmonizuje myseľ, povzbudzuje duševné zdravie. Jeho nádherná vôňa navodzuje pocit bezpečia. Obecne sú známe jeho antibakteriálne, antiseptické účinky a anti-age efekty. Vyživuje, hydratuje a tonizuje pleť.

Kvality vzácného ružového oleja z Ruže damašskej

Bulharský ružový olej je uznaný ako najkvalitnejší ružový olej na svete k dosiahnutiu 1 kg tohoto vzácneho oleja je potrebné cca 3500 – 4000 kg ružových kvetov Rosa Damascena P. Miller. Táto tradičná bulharská odroda sa pestuje v 120 km dlhom páse tzv. Ružového údolia, ktorý sa teritoriálne prekrýva s Údolým Thráckých kráľov zapísaným na zozname svetového dedičstvaUNESCO. Je to magické miesto, z ktorého sa cca jeden mesiac v roku tiahne opojná vôňa miliónov rozkvitnutých kvetov. Tej vôni neutečiete, je všade!

Tento unikátny olej je súčasťou mnohých svetových parfumov ( Elizabeth Arden, Kenzo, Channel, Bvlgari, Paco Rabanne, Еstee Lauder, Dior). Vedeli ste, že vďaka prítomnosti ružového oleja v parfume sa predlžuje jeho vôňa až na 2-3 dni, a že v opačnom prípade sa musíme uspokojiť s  dvomi hodinami? Hovorme číslami – 42% pánskych a 96% dámskych parfumov obsahujú ružový olej. Poznáte ho aj ako súčasť známych kozmetických prípravkov či bio kozmetických rad. Tento jedinečný luxus si teraz môžete s týmto Bulharským ružovým olejom dopriať každodenne.

Zaujímavé fakty

Vedeli ste, že olej z Ruže damašskej, ako najkomplexnejší olej – obsahujúci nad 300 makro i mikro komponentov dokonca používa i NASA k premazaniu najmenších častí svojich prístrojov vo vesmíre.

100% Vzácny BIO ružový olej z kvetov Ruže biele

100% Vzácny BIO ružový olej z drahocenných kvetov Ruže bielej zdvíha náladu, posilňuje psychickú pohodu, tonizuje ako dušu tak aj telo.  Jeho okúzľujúca aróma je kompozíciou jemnosti a hravej ženskosti. Radí sa k najvýznamnejším olejom na svete. Luxus, ktorý musí mať každá milovnica ruží. Uložený v ručne vyrezávanom púzdre z lipového dreva z malej rodinnej dielne obklopenej horami.

Luxusný BIO Olej z Ruže Bielej je 100% prírodný olej získaný parovodnou destiláciou ručne zbieraných kvetov odrody Rosa Alba L.,z tzv. Ružového údolia v okolí bulharského mesta Kazanlak. Tento “Bulharský ružový olej” je zapísaný ako Chránené zemepisné označenie EU.

Zloženie (INCI): 100% Rosa Alba Flower Oil.

Kompletné zloženie: 100% Rosa Alba Flower Oil, Citronellol*, Geraniol,*, Eugenol,  Linalool*(*prirodzene sa vyskytujúce zložky éterického oleja)

Unikátny 100% BIO Ružový olej z kvetov drahocenné Bielej ruže sa vyrába tradičnou metódou parovodnej destilácie z ručne zbieraných kvetov damašskej bielej ruže (Rosa Alba P.) v Ružovom údolí, alebo Údolie Thráckých králov zapísanom na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto magické miesto predstavuje 120 km dlhý pás medzi dvoma horskými masívmi z ktorých sa cca jeden mesiac v roku tiahne opojná vôňa miliónov rozkvitnutých kvetov. Do jednej kvapky tohoto skvostu je transformované 6070 aromatických kvetov. Inými slovami k získaniu 1 kg tohoto luxusného oleja je potrebné cca 6000 -7000 kg čerstvých ručne zbieraných kvetov bielej ruže. Zber začína ihneď po svitaní, kde otvorené kvety obsahujú najväčšie percento éterických olejov. Potom ihneď putujú do viac ako 100 rokov starej “ružovarne”, alebo destilérie určené výhradne na spracovanie ruží v BIO kvalite. Táto destiléria využíva tradičné medené nádoby, ktoré pridávajú oleju svoje kúzlo. Vďaka prísnym technologickým a hygienickým podmienkam sa jedná o tradíciu v modernom kabáte. Bulharský ružový olej”, ktorý držíte v rukách, je zapísaný ako Chránené zemepisné označenie EU.

Ako pomáha

Dvíha náladu, posilňuje psychickú pohodu, tonizuje ako dušu tak aj telo. Obecne sú známe jeho antibakteriálne, regeneračné, tonizačné, osviežujúce a relaxačné účinky. Obnovuje PH pleti, vyrovnáva produkciu kožného mazu, sťahuje póry, redukuje akné, hydratuje všetky typy pleti.

Kvality vzácneho BIO ružového oleja Ruže bielej

Bulharské ružové oleje sú uznané ako najkvalitnejšie ružové oleje na svete k dosiahnutiu 1 kg tohoto luxusného oleja je potrebné cca 6000 7000 kg ružových kvetov Rosa Alba P. Táto vzácna bulharská odroda sa pestuje len v niekoľkých oblastiach 120 km dlhého pásu tzv. Ružové údolia, ktoré sa teritoriálne prekrýva s Údolím Thráckých kráľov zapísaným na zozname svetového dedičstva UNESCO. Výnosnosť Bielej ruže je 2krát nižšia v porovnaní s ružou damašskou, čo vytvorí vyššiu výslednú cenu tohto oleja.

Zaujímavé  fakty

Vedeli ste, že najväčším svetovým odberateľom vzácneho oleja z Ruže bielej je Japonsko. V zemi vychádzajúceho slnka sa využíva tento prírodný skvost vo farmácii a potravinárstve. Vyrábajú z nej napr. liečivé bonbóny, ktoré podľa japonských vedeckých štúdií podporujú dlhovekosť.