Ako pomôcť deťom s učením?

Dobrá koncentrácia

Pomôcť deťom s ľahším učením môžeme s pomocou praktickej aromaterapie pre deti.

Výsledok praktickej štúdie, v ktorej sa štyri týždne testovali účinky vôní v triede základnej školy, prekonal všetky očakávania. Vďaka levanduli, limetke, citrónu, pomaranču, mäte priepornej a grapefruitu boli deti pokojnejšie, lepšie sa učili a robili menej chýb z nepozornosti. Navyše aj celková atmosféra v triede bola lepšia. Výborná organická zmes pre ľahšie učenie je teraz dostupná ako olej do difuzéra, izbový sprej alebo roll-on voňavka, ktorú si deti môžu nosiť pri sebe aj do školy.

Záver: 100 % detí uviedlo, že sa pri vôňach vedeli lepšie sústrediť a viac ich bavilo učenie. Praktická skúška sa tak zhoduje s poznatkami vedy.

Zdroj: Primaveralife


AKO ZÍSKAŤ VÝHODNÉ NÁKUPY ESENCIÁLNYCH OLEJOV Z BEWIT?

AKO ZÍSKAŤ VÝHODNÉ NÁKUPY ESENCIÁLNYCH OLEJOV Z BEWIT?

Spoluprácu s BEWIT som začala po tom, ako som niekoľkýkrát stretla zakladateľa spoločnosti Jiřího Černotu na festivaloch osobnostného rozvoja, kde sám osobne bol predstaviť spoločnosť. Mala som tak možnosť priamo vyskúšať a ovoňať esenciálne oleje.Čo ma o ich kvalite presvedčilo bola osobná návšteva spoločnosti v jej sídle v Ostrave, kde som videla, s akými kontrolnými procesmi na kvalitu olejov pracujú.

Navyše ide o podnikanie novej generácie, ktoré prináša čistotu prírody vo svojich produktoch a atmosféru hojnosti do podnikania pre Bewit businness ownerov. 

Ak by ste sa chceli viac dozvedieť, ako si od BEWITu nakupovať výhodne, kedy sú akcie na zaujímavé produkty, ako si vyrobiť jednotlivé domáce kozmetické produkty z esencií, môžete si zriadiť bezplatný klientsky profil tu:

https://mybewit.com/r/Olejkarka

Budete tak dostávať informácie priamo do svojho e-mailu.

Čítaj viac...


Ako rozžiariš svoju pleť?

Ako rozžiariš svoju pleť?

Ak sa cítis večer unavená a vyčerpana, odrazí sa to aj na Tvojej pleti. Obzvlášť, ak máš za sebou dlhý večerný program spojený s ponocovaním. Ideálne je začať s domácou masážou tváre.

Ako na to, čítaj  viac...


Oslávme Deň Zeme zmysluplne

Oslávme Deň Zeme zmysluplne

22. apríla si pripomíname Deň Zeme

Je to deň, ktorý nám pripomína, že naše bytie na Zemi ovplyvňuje aj ostatné jej bytosti a mali by sme sa správať k Zemi ohľaduplne a s vďačnosťou za všetky materiálne aj nemateriálne (jemnohmotné) dary, ktoré od nej dostávame.

Kedysi žili naši predkovia v súlade s cyklami prírody a vnímali svoje dopady na životné prostredie. Od čias priemyselnej revolúcie sme sa od prírodných cyklov viac vzdialili.

Náš denný rytmus sa už neriadi východom a západom slnka - veď máme elektrinu, žiarovky a umelé osvetlenie. Náš ročný cyklus už nie je naviazaný materiálne len na ročné obdobia a plodnosť zeme v jednotlivých jeho cykloch, lebo nakupujeme v obchodoch aj potraviny ktoré sa k nám dostávajú vďaka globalizácii z celého sveta. Náš životný cyklus sa snažíme predlžovať zásahmi modernej lekárskej vedy a tak sa všeobecne dožívame viac rokov, aj keď niekedy na úkor zdravia a civilizačných ochorení, ktoré so sebou moderná doba priniesla.

Všetky tieto zmeny, ktoré nám moderný spôsob Života prináša si môžeme aspoň naplno uvedomiť a hľadať rovnováhu v spolužití s prírodou, aby sme neplytvali vzácnymi prírodnými zdrojmi, tak aby bol náš spôsob života udržateľný aj pre ďalšie generácie, ktoré prídu po nás.

Prinášam vám zopár tipov, ako si pripomenúť Deň Zeme tak, aby sme urobili niečo aj pre seba a svoje zdravie. Čítaj viac...


Čo to je Aromaterapia?

Čo to je Aromaterapia?

Dnes mi volal jeden klient a chcel odo mňa medicínsku radu na konkrétny stav po akútnom ochorení.

Vysvetlila som mu, že ja nie som lekárka ani liečiteľka, že pracujem iným spôsobom.

Pri rozhovore na aromakonzultácii sa viem cez situácie, ktoré teraz klient prežíva pozrieť na vzorce správania a stratégiu prežitia, ktoré vo svojom živote má integrované a zistiť tak, kde vznikla nerovnováha v jeho živote, ktorá vie pri dlhodobom pôsobení spôsobiť aj fyzické prejavy, akútne alebo chronické choroby.

Povedal na to, že on už prešiel mnohými liečiteľkami a konzultáciami TČM a on to nepotrebuje, len nech mu poviem, aký esenciálny olej si má natrieť s kokosovým olejom na telo.

 Čítaj viac...


Kto je olejkárka?

Kto je olejkárka?

Som olejkárka.

Som Iveta Lutišanová, olejkárka, aromaexpertka a najmä inšpirátorka k praktickému používaniu aromaterapie.

Čítaj viac...