Ako rozžiariš svoju pleť?

Ako rozžiariš svoju pleť?

Ak sa cítis večer unavená a vyčerpana, odrazí sa to aj na Tvojej pleti. Obzvlášť, ak máš za sebou dlhý večerný program spojený s ponocovaním. Ideálne je začať s domácou masážou tváre.

Ako na to, čítaj  viac...


Oslávme Deň Zeme zmysluplne

Oslávme Deň Zeme zmysluplne

22. apríla si pripomíname Deň Zeme

Je to deň, ktorý nám pripomína, že naše bytie na Zemi ovplyvňuje aj ostatné jej bytosti a mali by sme sa správať k Zemi ohľaduplne a s vďačnosťou za všetky materiálne aj nemateriálne (jemnohmotné) dary, ktoré od nej dostávame.

Kedysi žili naši predkovia v súlade s cyklami prírody a vnímali svoje dopady na životné prostredie. Od čias priemyselnej revolúcie sme sa od prírodných cyklov viac vzdialili.

Náš denný rytmus sa už neriadi východom a západom slnka - veď máme elektrinu, žiarovky a umelé osvetlenie. Náš ročný cyklus už nie je naviazaný materiálne len na ročné obdobia a plodnosť zeme v jednotlivých jeho cykloch, lebo nakupujeme v obchodoch aj potraviny ktoré sa k nám dostávajú vďaka globalizácii z celého sveta. Náš životný cyklus sa snažíme predlžovať zásahmi modernej lekárskej vedy a tak sa všeobecne dožívame viac rokov, aj keď niekedy na úkor zdravia a civilizačných ochorení, ktoré so sebou moderná doba priniesla.

Všetky tieto zmeny, ktoré nám moderný spôsob Života prináša si môžeme aspoň naplno uvedomiť a hľadať rovnováhu v spolužití s prírodou, aby sme neplytvali vzácnymi prírodnými zdrojmi, tak aby bol náš spôsob života udržateľný aj pre ďalšie generácie, ktoré prídu po nás.

Prinášam vám zopár tipov, ako si pripomenúť Deň Zeme tak, aby sme urobili niečo aj pre seba a svoje zdravie. Čítaj viac...


Čo to je Aromaterapia?

Čo to je Aromaterapia?

Dnes mi volal jeden klient a chcel odo mňa medicínsku radu na konkrétny stav po akútnom ochorení.

Vysvetlila som mu, že ja nie som lekárka ani liečiteľka, že pracujem iným spôsobom.

Pri rozhovore na aromakonzultácii sa viem cez situácie, ktoré teraz klient prežíva pozrieť na vzorce správania a stratégiu prežitia, ktoré vo svojom živote má integrované a zistiť tak, kde vznikla nerovnováha v jeho živote, ktorá vie pri dlhodobom pôsobení spôsobiť aj fyzické prejavy, akútne alebo chronické choroby.

Povedal na to, že on už prešiel mnohými liečiteľkami a konzultáciami TČM a on to nepotrebuje, len nech mu poviem, aký esenciálny olej si má natrieť s kokosovým olejom na telo.

 Čítaj viac...


Kto je olejkárka?

Kto je olejkárka?

Som olejkárka.

Som Iveta Lutišanová, olejkárka, aromaexpertka a najmä inšpirátorka k praktickému používaniu aromaterapie.

Čítaj viac...