Kto je olejkárka?

Som Iveta Lutišanová, olejkárka, aromaexpertka a najmä inšpirátorka k praktickému používaniu aromaterapie.

Esenciálne oleje a obzvlášť ich vône a účinky ma upútali už pred viac ako 10 rokmi. U nás boli vtedy ešte málo známe. V čase ich objavovania som žila v Írsku a mala som tam obľúbený voňavý obchod priamo na Grafton Street v Dubline, čo je najväčšia nákupná ulica na ostrove. Tento obchod som nemohla prehliadnuť, lebo voňal na celú ulicu.

Postupne sa mi dostávali esenciálne oleje do života cez rôzne prírodné kozmetické produkty. Vyskúšala som viaceré domáce aj zahraničné značky. Najväčšie dobrodružstvo pre mňa bolo, keď som neskôr sama začala objavovať silu byliniek. Vzdelávala som sa o bylinkách a  ich účinkoch na rôznych bylinkárskych kurzoch. Esenciálne oleje som študovala z kníh, zo stretávania s inými nadšencami aromaterapie. Neskôr som sa rozhodla zastrešiť si tieto poznatky štúdium na trojročnom štúdiu u klinickej aromaterapeutky Moniky Végh, s ktorou rozvíjame ďalšiu spoluprácu. Momentálne pokračujem vo vzdelávaní on-line.

Prečo názov olejkárka?

Pri skúmaní histórie a tradícií v tejto oblasti som natrafila na zaujímavé informácie o remesle olejkárstve, ktoré bolo veľmi obľúbené v Turci, najmä v 19. storočí. Olejkári putovali s tovarom z prírodných produktov po celej Európe, niektorí sa dostali vo svojom putovaní ešte ďalej. Toto je krásna predstava pre moju dobrodružnú povahu a tak veľmi rada s mojím tovarom vyrazím za vami aj na jarmoky a festivaly zdravého životného štýlu a osobného rozvoja.

Olejkarka.sk

Na tradíciu olejkárov som sa rozhodla nadviazať aj dostupnejšou cestou a prinášam do on-line sveta praktickú aromaterapiu. Sprostredkujem vám informácie o esenciálnych olejoch a produktoch z nich tak, aby ste ich vedeli používať v každodennom živote.

Ak vás zaujímajú pravidelné novinky a tipy sledujte moju facebookovej stránke Olejkárka.sk - praktická aromaterapia.

Vaša Olejkárka